Psie przedszkole – czy warto?
Strona główna » Psie przedszkole – czy warto?

Psie przedszkole – czy warto?

psie przedszkole czy warto

Socjalizacja szczeniaka ma bardzo duży wpływ na to, jaki będzie on w dorosłości. Psie przedszkole jest jedną z opcji, która może nas przeprowadzić przez ten proces. Czy warto z niego skorzystać?

Pierwsze miesiące życia szczeniaka są niezwykle istotne pod względem socjalizacji. Psiak jest głodny wiedzy, przygody i… smaczków. Odpowiednie zapoznanie psa z różnymi bodźcami, ludźmi i innymi zwierzakami to klucz do sukcesu. Jak zrobić to w mądry i bezpieczny sposób? Czy psie przedszkole to jeszcze socjalizacja, czy może już szkolenie u trenera? Sprawdź!

Co daje psie przedszkole? Czy to szkolenie psa?

Zalety psiego przedszkola można byłoby ująć w trzech słowach: bardzo duży rozwój. Oczywiście, dużo zależy od behawiorysty prowadzącego zajęcia, specyfiki grupy, innych psów i naszego zaangażowania. Bez wątpienia jednak dobrze wybrane psie przedszkole jest dobrą podstawą do dalszego działania. Szczeniak ma możliwość poznać inne psy i nauczyć się z nimi współgrać. Wspólna zabawa szczeniaków to piękny widok, ale warto ćwiczyć również wspólny odpoczynek czy obojętność. Oprócz socjalizacji uczymy psa pracy w rozproszeniu. 

Psie przedszkole to również rozwój dla nas – opiekunów psów. Szczególnie jeśli nie mamy dużego doświadczenia w wychowaniu psa. Jest to czas, w którym możemy zasięgnąć porady specjalisty, dopytać o niepewne kwestie i zrozumieć zachowania naszego czworonoga. Co więcej, możemy rozpocząć szkoleniowy rozwój psa poprzez zabawę, aby unikać niepożądanych zachowań w przyszłości i wychować zrównoważonego czworonoga.

Jak wybrać psie przedszkole?

Bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego przedszkola dla psa. Piesek nie w każdym miejscu skorzysta tyle samo. Oczywiście interakcje między czworonogami są ważne, jednak nie na tym powinny skupiać się zajęcia. Warto, aby behawiorysta nie prowadził ich w formie spotkań, a raczej szkolenia psa opartego na towarzystwie i przeplatanego zabawami z innymi pupilami, które przyszły na zajęcia.

Jeśli masz taką możliwość, obejrzyj filmiki z prowadzonych w danym psim przedszkolu zajęć. Niektóre miejsca pozwalają nawet przyjść jako obserwator na takie spotkanie, aby zobaczyć, jak ono przebiega. To świetna okazja, aby przekonać się, czy faktycznie jest to miejsce dla Ciebie i Twojego psa.

Psie przedszkole a szczepienia

Socjalizacja, kwarantanna i szczepienia to tematy, które wywołują dużo emocji. Niestety czas kwarantanny zbiega się w czasie z okresem socjalizacji (między 4 a 12-16 tygodniem życia psa). To, jaką decyzję podejmiemy, jest naszą indywidualną kwestią. Wiele zależy od potrzeb psa, ale również tego, skąd pochodzi i jaka jest jego historia, np. związana ze szczepieniami. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii na ten temat, aby uzyskać jego opinię np. o częstotliwości występowania parwowirozy w okolicy.

Psie przedszkole – czy warto?

Naszym zdaniem warto. Socjalizacja i nauka pod okiem wykwalifikowanej osoby będzie dobra nie tylko dla psa, ale również dla nas. Pamiętaj jednak, aby dobrze zweryfikować psie przedszkole. Weź pod uwagę:

  • liczebność grupy (max. 3-6 szczeniaków), 
  • wymagania co do przebytych szczepień, 
  • opinie znajomych oraz innych osób (np. w mediach społecznościowych), 
  • kwalifikacje osoby, która prowadzi grupę, 
  • częstotliwość spotkań (1 na tydzień będzie optymalnie).
UdostępnijFacebookX
Dołącz do dyskusji

Instagram

Error validating access token: Session has expired on Monday, 05-Feb-24 08:31:37 PST. The current time is Monday, 22-Jul-24 04:44:40 PDT.

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.